Centrs cilvēka izaugsmei “Torņakalns”

CCI IzaugtBy CCI IzaugtSeptember 20, 20192 Minutes

Centrs cilvēka izaugsmei “Torņakalns” ir Rīgas Lutera draudzes padomes izlolots un draudzes vārdā dibināts sociālais uzņēmums (2019), kurš savu mājvietu radis estētiski skaistajā un modernajā Draudzes centrā līdzās Torņakalna baznīcai, kļūstot par ikvienam pieejamu, plašu sabiedrību uzrunājošu mācīšanās, augšanas un attīstības vietu.

Kopš uzņēmuma dibināšanas esam daļa no Latvijas Sociālo uzņēmumu kopienas, bet kopš 2020. gada Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedri.

Mūsu misija ir būt līdzgaitniekam cilvēkam viņa izaugsmes ceļā, piedāvājot daudzveidīgas prakses (dažādu formu nodarbības, praktiskus seminārus, lekcijas, retrītus, meditācijas, terapeitiskās un atbalsta grupas, integrālo koučingu) cilvēka integrālai (emocionālajai, intelektuālajai, fiziskai un garīgai) attīstībai, lai sekmētu vispusīgu sevis pilnveidošanu un individuālo izaugsmi, kā arī visas sabiedrības attīstību un briedumu kopumā.

Kopš darbības uzsākšanas sadarbojamies ar Latvijā un pasaulē atzītiem savas jomas ekspertiem: pasniedzējiem (Anna Gamma, Andreāss Eberts), koučiem (Žanete Drone, Raina Loka, Agnija Šmite u.c.), teologiem (Rinaldas Grants, Kaspars Simanovičs, Linards Rozentāls, Dace Zušmane), filozofiem (Vents Sīlis), psihologiem un psihoterapeitiem (Ieva Salmane Kuļikovska, Nansija Lībiete, Nils Sakss Konstantinovs, Diāna Zande, Kristīne Dūdiņa), meditācijas skolotājiem (Ivo Strante, Inese Strante, Inese Ebele, Linda Straume u.c.).

Centra veidošanā iedvesma gūta no līdzīgiem centriem Vācijā, piemēram, Švānbergas garīgā centra, kas vienlaikus ir arī evaņģēliska klostera kopiena, un arī Sv. Martina Garīgā centra Minhenē, kura vadītājs ilgstoši bija mācītājs un teologs Andreāss Eberts. Līdzīgi centri, kuri darbojas ciešā sasaistē ar Baznīcu un draudzi, darbojas arī citviet Vācijā un tiek uztverti kā novatorisks piedāvājums cilvēkiem, kuri nepieder Baznīcai vai ir aizgājuši no tās. Centrs cilvēka izaugsmei “Torņakalns” ir pirmais šāds centrs Latvijā.