Kā emocijas ietekmē ēšanas paradumus

Kad prāts ir mierā, veselīga ēšana notiek dabiski. Mūsu ķermenis ir gudrs, tas zina, kāds uzturs tam ir nepieciešams, lai uzturētu sevi veselu. Tas ir mūsu nemierīgais prāts, kas izjauc šo dabisko dialogu.

Liela daļa pieaugušie ziņo par stresa izraisītiem neveselīgiem ēšanas paradumiem un atklāj, ka šāda uzvedība izraisa tādas nevēlamas sekas kā nomāktību, enerģijas trūkumu un neapmierinātību ar savu ķermeni. Ilgtermiņa neveselīga ēšanas uzvedība var izraisīt pašvērtējuma problēmas, depresīvus simptomus, kā arī klīniskus ēšanas traucējumus.

38% pieaugušo apgalvo, ka pēdējā mēneša laikā stresa dēļ ir pārēdušies vai ēduši neveselīgu pārtiku. Puse no šiem pieaugušajiem ziņo, ka iesaistās šādā uzvedībā katru nedēļu vai pat biežāk.
Savukārt 30% pieaugušo ziņo, ka stresa dēļ izlaiž ēdienreizes, jo trūkst apetītes vai laika ēst. Ilgtermiņā neregulāra ēšana izraisa nogurumu, neskaidru domāšanu, kā arī paaugstinātu aizkaitināmību.

Lai gan lielākā daļa no pieaugušajiem, kuri saskaras ar neveselīgiem ēšanas paradumiem, apgalvos, ka viņiem šī uzvedība nepatīk, atbrīvoties no tās nereti ir grūtāk, kā varētu šķist. Tas tā ir tāpēc, ka nevēlamā ēšanas uzvedība mūsu ikdienā pilda kādu nozīmīgu funkciju – tā palīdz nomierināties, iepriecina vai palīdz atslēgties no stresa. Tāpēc ir tik grūti ‘vienkārši beigt’ nevēlamo ēšanas uzvedību.

Semināra laikā runāsim par to, kā atklāt funkciju, kādu pilda neveselīgie ēšanas paradumi un kā aizvietot to ar kādu citu stratēģiju, lai ēšana atgrieztos tās dabiskajās, veselīgajās sliedēs.

Zināšanas un teorētiskais saturs tiks ilustrēts ar reālās dzīves piemēriem no lektores privātās prakses. Noslēgumā diskusija un iespēja pārrunāt Jūs interesējošos jautājumus.

Semināru vadīs Zane Zābere

Ēšanas traucējumu psiholoģijas speciāliste Zane Zābere savu interesi par ēšanas psiholoģiju atklāja pēc personīgās pieredzes ar ēšanas traucējumiem vēl savos pusaudžu gados. Pēc Latvijas Universitātes Psiholoģijas fakultātes absolvēšanas, Zane devās uz Londonu, lai attīstītu zināšanas par ēšanas traucējumu psiholoģiju, strādājot Londonas lielākajās ēšanas traucējumu specializētajās klīnikās. Intensīvais darbs ar ēšanas traucējumu pacientiem sniedza unikālu pieredzi padziļinātā slimības iepazīšanā, kā arī atveseļošanās procesa novērošanā. Šo pieredzi papildina klāsts kursu uztura zinātnē, ēšanas psiholoģijā, kā arī vizualizācijas prakses apguvē. Iegūtās zināšanas Zanei ir ļāvušas kļūt par vienu no pieprasītākajiem ēšanas traucējumu speciālistiem Latvijā.

Pasākuma norises laiks:
7. aprīlī plkst. 18:30-20:00 tiešsaistē CCI Torņakalns Zoom

Dalības maksa: EUR 25.00
Rīgas Lutera draudzes locekļiem ar 10% atlaidi – EUR 22.50

Pieteikties

Nothing found.