Atbalsta grupa sērojošiem Zvaigžņu bērnu vecākiem

Vecāki, kuri zaudējuši bērniņu grūtniecības laikā vai uzreiz pēc piedzimšanas, bieži nesaņem apkārtējo cilvēku atbalstu. Nereti savā nezināšanā un bailēs no spēcīgām emocijām pārējie ģimenes locekļi, kolēģi, kaimiņi un draugi novēršas no sērās esošo cilvēku bēdām un citām zaudējuma izpausmēm. Tāpēc atbalsta grupai ir liela nozīme. Tajā sērojošie vecāki var sajust, ka nav vieni, ka tas, ko viņi jūt un kā jūtas, ir normāli, un ka bēdas var pārvērsties un kļūt citādākas nekā tās šobrīd ir.

Atbalsta grupa ir neliels sēru ceļa posms, ko paejam kopā. Tajā ir iespējams savstarpēji izpaust un pieņemt savas sērām raksturīgās emocijas (bēdas, bailes, niknumu, bezpalīdzību, izmisumu un citas), iegūt ieskatu sērošanas procesā, mācīties sērot dziedinošā veidā, pieņemt zaudējuma izraisīto realitāti un nāves neatgriezeniskumu, mācīties veidot sev apkārt atbalsta sistēmu, dot Zvaigžņu bērnam savā dzīvē jaunu vietu un jēgu, uztaustīt pašam savu ceļu, un piedzīvot, kā bēdāšanās palīdz mums mainīties un augt.

Atbalsta grupas vadītāji: Rīgas Lutera draudzes mācītājs un sēru konsultants apmācībā Linards Rozentāls un Zvaigžņu bērnu mamma, Vecāku mājas brīvprātīgā un teoloģe Aira Līcīte.

GRUPAS NORISE:
5 nodarbības notiks attālināti Zoom platformā –
pirmdien, 10. jūnijā, 18.00-20.00;
pirmdien, 17. jūnijā, 18.00-20.00;
pirmdien, 1. jūlijā, 18.00-20.00;
pirmdien, 8. jūlijā, 18.00-20.00;
pirmdien, 15. jūlijā, 18.00-20.00.

Atbalsta grupas noslēdzošā nodarbība notiks klātienē sestdien, 20. jūlijā 15.00-19.00 Rīgas Lutera draudzes centrā, Torņakalna ielā 5, Rīgā. Šajā nodarbībā tiks apgūtas dažādas praktiskas metodes, kas var palīdzēt sērošanas laikā. Dalībnieku skaits šajā atbalsta grupā – 10.

Lai pieteiktos šajā atbalsta grupā, lūdzam līdz 6. jūnijam aizpildīt anketu zemāk. Pēc tam ar jums individuāli sazināsies grupas vadītāja Aira Līcīte.

Pieteikties

Linards Rozentāls


Rīgas Lutera draudzes mācītājs, Latvijas Profesionālo veselības aprūpes…