Gongu meditācijas vakars “Augšāmcelties ziedēšanai”

Gongu meditācijas vakars pirms Lieldienām „Augšāmcelties ziedēšanai” notiks š.g. 1.aprīlī  15:30 – 19:30 Centrā cilvēka izaugsmei Torņakalns, Rīgā, Torņakalna ielā 5.

No ziedu sīpola izspraucas asns un dzīvības spēkā tiecas pretim ziedēšanai.
Kniks – atlūzt plāniņā mizas čauliņa, kas līdz šim ieskāva sīpolu.
Savu dzīvības un augšanas spēku tā atdevusi tam asna aizmetnim, 
kas gulējis sīpola dzīlēs.
Šī nedzīvā un nu nevajadzīgā aizsardzības čaula ir ziedēšanas cena.
Lieciniece augšāmcelšanās neapturamajam spēkam.

Lieldienu laiks – ikgadējs augšāmcelšanās nepārvaramā spēka apliecinājums. Dabas cikls un dvēseles cikls. Dzīvības spēka izlaušanās no tā, kas cenšas savažot. Dvēseles dzīļu asns, kas tiecas pretim savam piepildījumam ziedēšanā.
Katru no mums nes aicinājums uz dzīvību, uz sevis pārsniegšanu, uz augšāmcelšanos pretim jaunajam, pretim piepildījumam.

Iespēju ielūkoties savos dziļumos, pieskarties savas sirds augsnei, apzināties sevī mītošo dievišķā dzīvības spēka aicinājumu, atvērties dvēseliska veseluma pieredzei, atraisīt mierpilnu spēku un personisko radošo potenciālu piedāvā meditācija gongu un citu vibroakustisko instrumentu pavadībā garajā gongu vakarā.

Gongs ir sens meditatīvs instruments, kas gadu tūkstošiem izmantots, lai dziedinātu un harmonizētu ķermeni un garu, atlaistu spriedzi un prāta kontroli, atjaunotu iekšēju vienotību un veselumu, pamodinātu intuīciju un vadītu cilvēku pretim savas dziļākās būtības apjausmai. Gonga skaņu viļņi aizsniedz katru organisma šūnu, palīdzot tai nonākt sākotnējā līdzsvarā – harmonizējas abas smadzeņu puslodes, stabilizējas nervu sistēma, aktivizējas jūtu centri un sirds telpas apzināšanās, tiek aizsniegtas organisma iekšējās rezerves un veicināti atjaunošanās procesi visos līmeņos.

Vakara ievadā ceļojumam gongu un citu vibroakustisko instrumentu skaņās sagatavosimies ar relaksējošiem elpošanas vingrinājumiem un impulsu sniegs vadīta meditācija. Gongu intensitātei vairākkārt plūstoši mainoties un dinamiskajam gongu un citu vibroakustisko instrumentu skaņu ceļojumam pakāpeniski pārejot klusinātās noskaņās, būs iespēja piedzīvot daudzpusīgu transformējošu apziņas ceļojumu.

Vakaru vada gongu meditācijas skolotāja, kultūras jomas speciāliste Linda Straume

Pasākums dalībniekiem ar iepriekšēju pieredzi gongu meditācijā.

Dalības maksa vienam dalībniekam: EUR 45.00
Rīgas Lutera draudzes locekļiem ar 10% atlaidi: EUR 40.50

Reģistrēties

Linda Straume


Latvijas Kultūras akadēmijas docētāja, tulkotāja, lektore. Gongu…